ΑΘΛΗΤΙΚΑ - Δ' ΕΘΝΙΚΗ. Σούλι - ΠΑΣ Πρέβεζα 3-1 ! Θεσπρωτός - Απόλλων 4-3!

ΑΘΛΗΤΙΚΑ - Δ' ΕΘΝΙΚΗ.
Σούλι - ΠΑΣ Πρέβεζα 3-1 !
Θεσπρωτός - Απόλλων 4-3!

Την ήττα με 3-1 γνώρισε το Σούλι στην Πρέβεζα με αντίπαλο το ΠΑΣ, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής

Η ομάδα της Παραμυθιάς ξεκίνησε πολύ νωθρά το ματς με αποτέλεσμα ο ΠΑΣ να προηγηθεί με 2-0 μόλις στο 11ο λεπτό.
Το Σούλι προσπάθησε να αντιδράσει αλλά η αδυναμία που έδειχνε στην περιοχή του ΠΑΣ του στέρησε την ευκαιρία να μειώσει το σκορ. Έτσι μοιραία ήρθε και το τρίτο γκολ του ΠΑΣ από αντεπίθεση.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Σούλι εμφανίστηκε πιο δυνατό και κατάφερε να μειώσει σε 3-1 στα μέσα του ημιχρόνου.
Μετά το σημερινό αποτέλεσμα η ομάδα της Παραμυθιάς παρέμεινε στους 44 βαθμούς αλλά έπεσε στην 10η θέση, βλέποντας την διαφορά που τον χωρίζει από την ζώνη του υποβιβασμού να μειώνεται στους 4 βαθμούς, 5 αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος.
Την επόμενη αγωνιστική το Σούλι αντιμετωπίζει εντός έδρας την Προοδευτική.

Αγγλικό σκορ στην Ηγουμενίτσα με το Θεσπρωτό να νικά με 4-3 τον Απόλλων Ευπαλίου.
Ο Θεσπρωτός στο πρώτο ημίχρονο είχε την υπεροχή και θα μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ, παρόλα αυτά το σκορ περιοριστικέ στο 1-1.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν εντυπωσιακό με τις επιθετικές γραμμές τον 2 ομάδων να παίρνουν φωτιά και να σημαίνονται συνολικά 5 γκολ.
Ο Θεσπρωτός παρέμεινε στην 5η θέση με 53 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Άραχθο Παχυκαλάμου