Πέμπτη 15 Απριλίου 2010

Σούλι - Βολίδα Μέσης 1-0, Αστέρας Ρόκκα - Θεσπρωτός 1-1

Σούλι - Βολίδα Μέσης 1-0,
Αστέρας Ρόκκα - Θεσπρωτός 1-1

Μεγάλη νίκη για το Σούλι Παραμυθιάς στο σημερινό αγώνα (η 29η αγωνιστική πραγματοποιήθηκε Τετάρτη) με αντίπαλο την Βολίδα Μέσης με 1-0 (0-0 στο ημίχρονο).
Σε ένα αγώνα με αρκετές φάσεις και στις δυο εστίες, η ομάδα της Παραμυθιάς ευτύχισε να σκοράρει στις καθυστερήσεις του αγώνα (91΄) με τον Ρίζο.
Η νίκη αυτή εδραιώνει την ομάδα της Παραμυθιάς στις θέσεις που δίνουν την παραμονή στην Δ’ Εθνική και μόνο με αυτοκτονία θα χάσει την παραμονή της σε αυτήν.
Με το χθεσινό τρίποντο το Σούλι φτάνει τους 44 βαθμούς και την 9η θέση ενώ την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει στην Πρέβεζα τον ΠΑΣ.

Δυνατός αγώνας και στην Άρτα με τον Θεσπρωτό να έρχεται ισόπαλος με τον Αστέρα Ροκκα με 1-1 (0-1 το ημίχρονο).
Ο Θεσπρωτός που τελείωσε τον αγώνα με 10 παίχτες λόγο αποβολής του τερματοφύλακα Βενέτη με απευθείας κόκκινη στο 83, θα μπορούσε να πάρει τους 3 βαθμούς αν ήταν πιο προσεκτικός στην αμυντική του γραμμή.

Τους 50 βαθμούς φτάνει ο Θεσπρωτός και παραμένει στην 5η θέση της βαθμολογίας.
Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα της Ηγουμενίτσας αντιμετωπίζει εντός έδρας τον Απόλλων Ευπαλίου.